Nowości wydawnicze zakupione do naszej szkolnej biblioteki.
Aktualności
NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
EKO-POTRZEBNI 2024
- 17
„EKO-POTRZEBNI 2024”
Dnia 24.04.2024 r. uczniowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych uczestniczyli warsztatach ekologicznych zorganizowanych w certyfikowanym gospodarstwie ekologicznym w Budachowie u Państwa Kamili i Bogdana Kacperskich - gospodarzy „ANIELSKICH OGRODÓW”. Warsztaty są organizowane w ramach realizacji zadania publicznego „Eko-potrzebni 2024” przez Stowarzyszenie „Wzgórze nadziei” i współfinansowane ze środków otrzymanych od Powiatu Krośnieńskiego w Krośnie Odrzańskim w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych. Tematem wiodącym pierwszych warsztatów było ściółkowanie oraz kompostowanie. Mieliśmy też możliwość dowiedzieć się jak dbać o odpady naturalne, jak obsługiwać kompostownik, co nam daje kompost i ściółkowanie, jak się przygotować do założenia kompostownika oraz jak można wykonać samodzielnie ściółkę w ogrodzie. Mieliśmy również możliwość zasadzenia wielu roślin ozdobnych jak i użytkowych. Pani Kamila jak zwykle umiliła nam pracę przepysznym domowym ciastem oraz aromatyczną herbatką
UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ
Uczniowie klasy IV SP wzięli dzisiaj udział w uroczystościach patriotycznych z okazji rocznicy zakończenia II Wojny Światowej.
SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI
- 7
6 maja naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, którzy przeprowadzili pogadankę nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Największą atrakcją były motocykle, którymi policjanci przyjechali do szkoły. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pojazdów i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Organizatorką spotkania była pani Ewelina Waryas.
WIZYTA W MEDIATECE
- 5
29.04.24 grupa uczniów z klasy I - III EW wybrała się na wycieczkę do Mediateki. W ramach spotkania dzieci zwiedziły Mediatekę, poznały pracę bibliotekarza i posłuchały bajki. Najprzyjemniejsza okazała się jednak strefa relaksu. Zrobiła niesamowite wrażenie. Dzieci były zachwycone ogromną przestrzenią i miejscem przeznaczonym do wypoczynku i rozwoju. Miło spędziliśmy czas.
Organizatorką wyjścia była pani Ewelina Waryas - wychowawczyni klasy.
GÓRA GROSZA
Nasza szkoła wzięła udział w XXIV edycji Góry Grosza. Udało się zebrać wspólnymi siłami 616,60zł
75 LAT JEDYNKI
Z najlepszymi życzeniami z okazji Jubileuszu 75 lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Krośnie Odrzańskim ---- od SPOŁECZNOŚCI Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim.
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
- 6
29 kwietnia uroczyście uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Marcin, Weronika, Natan, Aneta, Alicja i Nikola przepięknie zaprezentowali okolicznościowe utwory. Strój galowy uczniów oraz kotyliony podkreśliły wzniosłość tego ważnego dla Polaków wydarzenia. Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła uczniom nagrody i dyplomy za udział w konkursach, zawodach oraz lokalnych przedsięwzięciach. Życzymy wszystkim bezpiecznej majówki!
NIEBIESKIE IGRZYSKA
- 8
27 kwietnia reprezentacja naszej szkoły, brała udział w Niebieskich Igrzyskach, organizowanych przez Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego w Krośnie Odrzańskim.Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: strefa relaksu, sportu, fotografa, aktywności, zabawy, sportowa, łamigłówek i zagadek. Olimpijczycy pokonywali także konkurencje wchodzące w skład sensorycznego toru przeszkód. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tak wspaniałej imprezie, która udowadnia, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Celem Niebieskich Igrzysk było zwiększenie wrażliwości i świadomości uczniów na temat autyzmu, a także rozwijanie i wzmacnianie więzi między uczniami poprzez konkurencje drużynowe.
"Pomaluj swój świat na niebiesko....."
TURNIEJ SZACHOWY
25 kwietnia odbył się pierwszy w historii ZSS Turniej Szachowy. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV - VIII Szkoły Podstawowej. Pierwsze miejsce zajął Natan (kl. VII), drugie Victor (kl. VII), trzecie Kacper (kl. VIII). Dziękujemy Pani Ewie z krośnieńskiego klubu szachowego za wsparcie. Mamy zamiar kontynuować to przedsięwzięcie, bo cieszyło się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i sprawiło wszystkim radość.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
- 3
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki uczniowie klasy V -VI SP odwiedzili bibliotekę szkolną. Usłyszeli o pracy w tym miejscu, a także dowiedzieli się kilku rzeczy na temat historii książek.
PROGRAM "DBAM O SWOJE ZDROWIE PSYCHICZNE"
- 12
Dnia 11 kwietnia 2024 r. w naszej szkole rozpoczęła się realizacja programu “Dbam o swoje zdrowie psychiczne”, którego organizatorką jest Pani Gabriela Komisarek - psycholog szkolny.
Przedsięwzięcie dofinansowane jest przez Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych/Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii. Dzięki temu, uczniowie z klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 4 uczestniczyli w warsztatach o tematyce “Buduję poczucie własnej wartości”. Chłopcy wyszli do Kręgielni w Krośnie Odrzańskim, a dziewczęta były na zajęciach tanecznych, które prowadziła Pani Angelika Wójcik - właścicielka Studio Tańca i Animacji Akwadrat .
Uczestników czekają kolejne warsztaty, atrakcje zaproponowane przez OSiR, zajęcia taneczne oraz spotkania z przedstawicielami różnych profesji!
"ZA ŻYCIEM"
- 11
Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” jest realizowany w naszej placówce. W ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka i jego rodziny.
Poznajcie Wojciecha i Benjamina,którzy wspierają swój rozwój na zajęciach z integracji sensorycznej i rehabilitacji .
DZIEŃ ZIEMI
- 2
"O naszą planetę Ziemię dbajmy, trosk jej nie dodawajmy. Dbajmy o przyrodę! Oszczędzajmy wodę! Segregujmy śmieci! To wiedzą nawet dzieci!"
22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi, święto którego celem jest edukacja ekologiczna oraz popularyzacja wiedzy o zagrożeniach życia na Ziemi (zmiany klimatyczne, susze, degradacja wód i lasów, zanieczyszczenie odpadami itp.). Tematykę związaną z ekologią oraz przyrodą przybliżyła nam dzisiaj pani Magdalena Marjańska-Oleksiejuk z Nadleśnictwa Krosno z siedzibą w Osiecznicy. Bardzo dziękujemy za ciekawą prezentację oraz cierpliwość w odpowiadaniu na mnóstwo pytań od naszych uczniów!
Ale to nie koniec Hol naszej szkoły zamienił się w wystawę przyrodniczą z mnóstwem ciekawostek, zdjęć oraz porad ekologicznych dla każdego z nas!
81. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM
- 3
19.04. obchodziliśmy 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do ogólnopolskiej Akcji Żonkile 2024. Przygotowaliśmy papierowe żonkile, a także obejrzeliśmy materiały przygotowane przez Muzeum Żydów w Polsce POLIN.
WIZYTA W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY W KROŚNIE ODRZAŃSKIM
22.04.2024r. uczniowie klasy VII - VIII byli z wizytą w Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie Odrzańskim . Mieli tam możliwość uczestniczenia w spotkaniu z powiatowym doradcą zawodowym, Panią Małgorzatą, której bardzo dziękujemy za profesjonalne przekazanie informacji oraz oprowadzenie po urzędzie. Pragniemy podziękować również Pani Jadwidze za zaproszenie nas do PUP.
PREZENTACJE ARTYSTYCZNE OSÓB Z AUTYZMEM "TACY SAMI" W GUBINIE
- 1
17 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły: Blanka i Natan wzięli udział w 8 Prezentacjach Artystycznych Osób z Autyzmem „ Tacy Sami” w Gubinie.
ŚWIĘTO WOJSK INŻYNIERYJNYCH
19 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Święcie Wojsk Inżynieryjnych, które odbyło się na terenie 5 Kresowego batalionu saperów w Krośnie Odrzańskim. Dzieci obejrzały pojazdy wojskowe, a także zwiedziły Salę Tradycji. Uroczystość oraz zgromadzone eksponaty zrobiły na nich duże wrażenie, była to niezapomniana lekcja patriotyzmu. Serdecznie dziękujemy Dowódcy 5 Kbsap, panu majorowi Łukaszowi Bąkowi za zaproszenie oraz panu młodszemu chorążemu Robertowi Jaworskiemu za ciekawą prelekcję.
TYDZIEŃ ZDROWIA
W dniach 08-12 kwietnia odbył się w szkole Tydzień Zdrowia. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, utrwalali wiadomości dotyczące higieny, zdrowego odżywiania, zawartości apteczki domowej. Klasy starsze brały udział w warsztatach dotyczących występowania witamin w poszczególnych produktach. Natomiast w klasach młodszych utrwalano wiadomości o warzywach i owocach. Efektem końcowym warsztatów było wykonanie prac plastycznych.